15. marca smo izvedli šolsko tekmovanje iz matematike (Evropski matematični kenguru).

Bronasto priznanje so osvojili:

Iz 1. razreda matične šole (mentorici Nada Poročnik in Simona Verdinek Špenger; tekmovalo 14 učencev): Tara Lipuš, Leja Voh, Anej Vezonik, Mery Lipuš, Tai Praznic, Mija Šiler.

Iz 2. razreda (mentorica Suzana Žibret ; tekmovalo 13 učencev): Ema Majerič, Anel Malkić, Lutvo Osmanović.

Iz 2. razreda podružnice Lehen (mentorica Melita Tertinek, tekmovala 1 učenka): Martina Vajs.

Iz 3. razreda matične šole (mentorici Breda Beigot in Simona Verdinek Špenger; tekmovalo 11 učencev): Nena Bricman, Timi Vrenčur, Lan Črešnik, Neža Sedmak.

Iz 4. razreda matične šole (mentorici Nataša Štuhec in Irena Jelenko, tekmovalo 12 učencev): Matic Flašker, Žan Vidovšek Turner.

Iz 4. razreda podružnice Lehen (mentorica Melita Tertinek, tekmovala 1 učenka): ni priznanj.

Iz 5. razreda (mentorici Branka Grobelnik in Irena Jelenko, tekmovalo 13 učencev): Andraž Čas, Nela Jarc, Klara Ribič, Julija Planšak

Iz 5. razreda podružnice Lehen (mentorica Melita Tertinek, tekmovala 1 učenka): ni priznanj.

Iz 6. razreda (mentorica Alenka Mravljak, tekmovala 2 učenca): ni priznanj.

Iz 7. razreda (mentorica Irena Jelenko, tekmovalo 7 učencev ): Jaka Metličar, Larisa Slapnik.

Iz 8. razreda (mentorica Irena Jelenko, tekmovalo 5 učencev): Nina Mravljak, Špela Helbl.

Iz 9. razreda (mentorica Irena Jelenko, tekmovale 3 učenke): Ema Švarc.

Na državno tekmovanja se uvrstijo vsi prvouvrščeni tekmovalci v posamezni tekmovalni skupini (od 5. razreda naprej) na šoli, če so dosegli vsaj 80 % možnih točk na šolskem tekmovanju. Tako se bosta državnega tekmovanja, ki bo 21. 4. 2018, udeležili Nina Mravljak in Ema Švarc. Čestitamo in želimo veliko uspeha!

Vodja tekmovanja: Irena Jelenko, prof.