Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Svetovni dan poezije

UNESCO je 21. marec razglasil za svetovni dan poezije z namenom promoviranja branja, pisanja, objavljanja in učenja poezije po vsem svetu.

Ob tej priložnosti so učenci naše šole imeli možnost napisati PESEM ZA BONBON – vsak, ki je napisal svojo pesem, se je lahko posladkal. Tema pesmi je bila svobodna, ustvarjali so po lastnem navdihu. Pohvaliti moramo učence s podružnične šole Kapla, ki so se v veliki večini odzvali tej pobudi, in mentorico Petro G. Vinšek, ki jih je pri tem spodbujala. Nastale so številne dobre pesmi.

MESEC APRIL JE V ZNAMENJU KNJIGE in knjižnih praznikov:

2. april – mednarodni dan knjig za otroke

2. april, rojstni dan danskega pravljičarja H. C. Andersena, smo obeležili s prebiranjem knjige Kozarec, poln ljubezni tudi v naši šolski knjižnici. Učenci so napolnili kozarec z dobrimi željami za svoje sošolce.

23. april – svetovni dan knjige in avtorskih pravic

Zaključek bralne značke in projekta Bodi kul, beri ful.

Dostopnost