V ponedeljek, 6. februarja 2023, smo izvedli tehniški dan Obdelava podatkov za učence 6., 7. in 9. razreda matične šole.

Učenci 6. in 7. razreda so zavzeto reševali naloge v delovnih zvezkih in s prejšnjih nacionalnih preizkusov znanja, devetošolci pa so izvedli anketo ter s pomočjo programa Excel naredili tabele, načrtali grafe in interpretirali rezultate.

Spodnja slika je iz Galove naloge:

Še eno izmed mnenj o dnevu dejavnosti (Rene):

Dan dejavnosti je bil uspešen, saj so učenci pridobili nova znanja, ki jim bodo koristila pri nadaljnem šolanju.

Dan dejavnosti sta pomagala strokovno izvesti g. Boštjan Klemenčič in ga. Simona Verdinek Špenger. Za sodelovanje se zahvaljujemo tudi drugi sodelavcem, ki so pomagali pri nadzoru. Učenci so namreč opravili vse zadane naloge in to zelo uspešno.

Vodja dne dejavnosti: Irena Jelenko, prof.