Obveščam vas, da so se zaposleni v Osnovni šoli Brezno-Podvelka odločili za stavko, ki bo izvedena v sredo, 9. 3. 2022. Tega dne bosta šola in vrtec zaprta.
Zaposleni so se za ta način izražanja nestrinjanja odločili zaradi neprimernega odnosa Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja.
Zavedajo se nevšečnosti, ki vam jih s tem povzročajo, vseeno pa vas prosijo za razumevanje.
V res izrednih primerih in po dogovoru z vzgojiteljico vašega otroka, bomo zagotovili nujno varstvo v vrtcu Brezno.
Prosimo vas, da nujno varstvo napoveste vzgojiteljici najkasneje do ponedeljka, 7. 3. 2022, preko e asistenta ali osebno, navedite tudi nujni razlog.
Na ta dan vzgojni proces otrok ne bo potekal, poskrbljeno bo za enostaven obrok.
Zahvaljujemo se vam za razumevanje ter vas prosimo, da izrazite podporo stavki in stavkajočim tudi tako, da svojih otrok ta dan v vrtec ne pripeljete.
Obrazložitev stavke ter zahteve vladi RS Slovenije si lahko preberete tukaj.

Leo Čelofiga, prof.