Oktober je mesec, ko praznujejo šolske knjižnice po vsem svetu – in tudi na naši šoli je tako. Letošnja tema mednarodnega meseca šolskih knjižnic je ISKANJE POTI DO ZDRAVJA IN DOBREGA POČUTJA in se nanaša na izzive, ki nam jih prinaša nova realnost – življenje in sobivanje s svetovno pandemijo koronavirusa. S praznovanjem želimo slovensko javnost opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije, treningu socialnih veščin učencev ter vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja.

Letos smo začeli z branjem knjig za BRALNO ZNAČKO 17. septembra, ko praznujemo dan zlatih knjig.

Tudi na naši šoli se bomo pridružili mednarodnemu praznovanju z naslednjimi dejavnostmi:

1. Na spletni strani šolske knjižnice/šole bomo predstavili mednarodni mesec šolskih knjižnic 2020.
  2. Spodbujali bomo branje na najrazličnejše načine:
  • Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj (v okviru projekta smo prijavili kar 12 dogodkov).
  • Bralni klub za mlade bralce.
  • Bralni klub za učitelje.
  • Učenci bodo izdelovali knjižne kazalke, ki prikazujejo pomembnost šolske knjižnice.
  • Sodelovali bomo pri izmenjavi knjižnih kazalk z vrstniki širom sveta v mednarodnem projektu: Bookmark Exchange Project.
  • Bralni nahrbtnik za učence 1. triade (spodbujanje družinskega branja).
  • Bralni »žakelj« za učence 4. in 5. razreda.
  • Kamišibaj v šolski knjižnici.
  1. Projekt Rastem s knjigo (povezali se bomo s splošno knjižnico v Radljah ob Dravi)
  2. Projekt Naša mala knjižnica poteka na naši šoli že vrsto let.
  3. Objavili bomo svoje dogodke in ideje na spletni strani šole/knjižnice.

»En otrok, en učitelj, ena knjiga in eno pero lahko spremenijo svet« (Malala Yusafzai)