Predstavljajmo si …
“Let’s Imagine”

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – Internatinal Assotiation of School Librarianship http://www.iasl-online.org/) tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic.

Letošnje geslo “Predstavljajmo si …” se nanaša na tematiko letne konference IASL 2019 z naslovom “Konvergenca – opolnomočenje – preoblikovanje: šolske knjižnice”. Tako vas letos vabimo, da razmišljate o povezavi med knjigami, branjem, šolskimi knjižnicami in domišljijo.

S praznovanjem želimo opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije, treningu socialnih veščin otrok, učencev in vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja.

Tudi na naši šoli se bomo pridružili praznovanju z naslednjimi dejavnostmi:

1. Na spletni strani šolske knjižnice/šole bomo predstavili mednarodni dan šolskih knjižnic.
  2. Spodbujali bomo branje na najrazličnejše načine:
  • Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj.
  • Bralni večer z avtorjem Igorjem Plohlom.
  • Čajanka za mlade bralce.
  • Minutke za branje (v sklopu nacionalnega meseca skupnega branja).
  • Z učenci bomo pripravili priporočilni seznam petih slovenskih knjig, ki bi jih priporočali sovrstnikom po svetu.
  • Bralni klub – pogovor o prebranem (čajanka za učitelje).
  • Učenci bodo izdelovali knjižne kazalke, ki prikazujejo pomembnost šolske knjižnice.
  • Sodelovali bomo pri izmenjavi knjižnih kazalk z vrstniki širom sveta v mednarodnem projektu: Bookmark Exchange Project.
  • Knjižne mišice – sodelovanje s Knjižnico Radlje ob Dravi.

3. Projekt Rastem s knjigo (povezali se bomo s splošno knjižnico v Radljah ob Dravi)

4. Začetek projekta Naša mala knjižnica.

5. Objavili bomo svoje dogodke in ideje na spletni strani šole.